Početna >

Jana Domonji i Milina Čiliakova, studentkinje Odseka za slovakistiku, nagrađene na međunarodnom konkursu „Kukučínov Jadran“

Lektorat slovačkog jezika i kulture Ministarstva školstva, nauke, istraživanja i sporta Slovačke Republike na Katedri slovačkog jezika i književnosti Instituta zapadoslovenskih jezika i književnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Zagrebu raspisao je konkurs za najbolje književno ostvarenje stranih studenata slovakistike u školskoj 2015/2016. godini pod nazivom „Kukučínov Jadran.“ Na ovom konkursu je učestvovalo 5 fakulteta, odnosno studenti slovačkog jezika i književnosti iz Novog Sada, Beograda, Segedina, Zagreba i Krakova. U kategoriji stvaralaštva proznih tekstova, prvo mesto osvojila je studentkinja druge godine Odseka za slovakistiku Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Jana Domonji, za pripovetku „O vezama, šizofreniji i jednoj žurci“ (O spojoch, schizofrénii a jednej žúrke).

Treće mesto je osvojila studentkinja četvrte godine, takođe sa novosadske slovakistike, Milina Čiliakova, za pripovetku „Zaboravljeni“ (Zabudnutý). Nagrađenim studentkinjama čestitamo!

Jana Domonji je takođe dobila priznanje na 50. smotri amaterskog stvaralaštva studenata „Akademski Prešov 2016“ u kategoriji poezija, i to u jakoj konkurenciji slovačkih studenata. I za ovaj uspeh joj srdačno čestitamo!